Позабравена футболна радост - българин започна като титуляр в мач от Бундеслигата за първи път от 12 години.

Това стана факт, след като Илия Груев-младши стартира за Вердер Бремен в мача от втория кръг срещу Щутгарт. За последно български футболист се бе подвизавал като титуляр в немския елит през сезон 2010/11, когато Илиян Мицански игра за Кайзерслаутерн срещу Волфсбург.

Както е ясно, Илия Груев-младши е син на бившия национал Илия Груев и е сочен за една от големите надежди на българския футбол

На терена "Бременските музиканти" излязоха напред в резултата с ранен гол, след което обаче допуснаха пълен обрат. Все пак с гол дълбоко в добавеното време стигнаха до втора точка от началото на кампанията.

В друг интересен мач от кръга Айнтрахт спечели първата си точка от началото на сезона. Тимът от Франкфурт стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Херта. Суат Сердар даде преднина на домакините още в третата минута, а Дайчи Камада изравни в началото на второто полувреме.

Победителят в миналогодишното издание на Лига Европа имаше тежко начало на сезона, като загуби с 1:6 от Байерн и след това отстъпи на Реал Мадрид в мача за Суперкупата на Европа. Айнтрахт записа и десети пореден мач без победа в Бундеслигата, а тази серия започна от март.

Безспорно обаче голямата изненада във втория кръг на Бундеслигата е победата на Аугсбург като гост с 2:1 над Леверкузен.