Манчестър Сити измъкна безценно 1:0 на терена на Бърнли и е само на два мача от титлата в Англия.

Шампионите се върнаха на върха с 1 т. пред Ливърпул, а до края им предстоят домакинство на Лестър и гостуване на Брайтън. Конкурентът им гостува на Нюкасъл и приема Уулвърхемптън.

Победното попадение дойде в 63-ата минута, след като Серхио Агуеро се измъкна от бранител в наказателното поле и стреля.

Топката бе спряна с гърди на голлинията от Матю Лоутън, който после я изчисти с крак.

Технологията на линията на вратата обаче отчете гол, като става дума за вероятно не повече от сантиметър.

Решението, разбира се, е правилно - за втори път през сезона тази технология има огромно значение в мач на Сити. В дербито с Ливърпул (2:1), гостите бяха на 11 милиметра от гол, но технологията правилно не призна такъв.

Сити доминираше на терена на Бърнли, който се бе прибрал с 10 души в отбрана и напълно разочарова шампиона преди почивката.

След нея гостите натиснаха и се заредиха удари към вратата на Том Хийтън. Сити трябваше да получи и дузпа преди гола, когато Ашли Барнс игра с ръка в наказателното поле на Бърнли.

В края голът, който едва премина линията, стигна за успеха. Трудна, но изключително важна победа.

Сити е с 92 точки, Ливърпул с 91. Уникалната им гонитба ще продължи до последния сигнал на последния ден от сезона.