Манчестър Сити успя да спечели гостуването си на Борнемут с 1:0 в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига.

Макар резултатът да не бе изразителен, шампионите от Манчестър имаха тотално превъзходство през целия мач.

Показателен е фактът, че домакините от Борнемут не успяха да нанесат нито един удар към вратата на Едерсон за всичките 90 минути.

От своя страна Сити отправи 23, но във вратата влезе само един.

Той все пак бе достатъчен, за да изкачи момчетата на Пеп Гуардиола а първата позиция в класирането с две точки пред Ливърпул, който утер има градско дерби срещу Евертън.

Победното попадение бе дело на Рияд Марез. 10 минути след началото на втората част алжирксият национал от беляза с диагонален шут от малък удар.

През останалата част от мача Сити направи доста пропуски, а неприятната новина за Гуардиола е, че Кевин Де Бройне и Венсан Компани напуснаха терена с контузии.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Манчестър Юнайтед от своя страна постигна драматичен успех в истинско зрелище на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" спечелиха с 3:2 срещу тима на Саутхемптън.

Гостите поведоха чрез Ян Валери, но бърз обрат в рамките на 6 минути през втората част даде преднина на Юнайтед.

Точни бяха Андреас Перейра и Ромелу Лукаку.

Гостите обаче не се предадоха и изравниха чрез Уорд-Проуз.

Така дойде 88-ата минута, в която Ромелу Лукаку се превърна в герой за Юнайтед, вкарвайки победното попадение.

Пол Погба можеше да вкара и четвърти гол, но изпусна от бялата точка.