ЦСКА отказа за 28 минути гостуващия Септември и го разгроми с 5:1 за най-изразителната си победа за сезона.

Тя прати "червените" на 2 точки от лидера Лудогорец поне до утре.

Шампионите приемат Ботев (Вр) и отново могат да увеличат аванса си.

Третият в момента тим на Левски също ще изпревари отбора от "Българска армия", ако спечели неделното дерби със Славия.

Треньорът Любослав Пенев, принуден от контузии, наказания и липса на особен избор, промени до неузнаваемост стартовия състав. В него се появи защита, която вероятно никога повече няма да играе заедно.

Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Иван Турицов и новото попълнение Нуно Томас имат общо 6 титулярни мача за целия сезон. И четиримата са под 23 години, практически новобранци в състава.

Като резерва се появиха и 17-годишният Андрей Йорданов (племенник на Евгени Йорданов, бивш нападател и шампион с ЦСКА) и 19-годишният Борислав Будинов. Изобщо - това бе ден за нови лица в червен екип.

Вероятно съставът е притеснил феновете, особено след неубедителните игри на отбора в първите три пролетни кръга, както и при добрата форма на Септември.

Още в 10-ата секунда обаче реферът Петър Костадинов отсъди дузпа за домакините, като решението бе пресилено за нарушение на Александър Дюлгеров срещу Кристиан Малинов.

Али Соу откри от наказателния удар, а след това Септември допринесе за "заколението", на което стана жертва.

В 18-ата минута груба грешка на Александър Башлиев допусна Рафаел Енрике да пробие до аутлинията, а Жоржиньо удвои на празна врата.

Още пет минути по-късно дойде и първият от двата гола-красавци. Соу пое топката, избита от вратаря Янко Георгиев, и от въздуха я прати в мрежата от 20 метра. В 28-ата минута Енрике стреля от още по-далеч и направи 4:0.

16 минути преди края Али Соу оформи хеттрик с нов добър завършващ удар. За първи път в първенството за сезона ЦСКА вкарва пет попадения.

След това дойде времето на тийнейджърите Будинов и Йорданов да дебютират в мач от Първа професионална лига.

В последните секунди резервата Илия Димитров,преотстъпен от Левски, вкара за гостите почетно - 5:1.

Така в експериментален състав, ЦСКА живна след двете загуби в първите три пролетни мача, включително особено болезнената за феновете - в дербито с Левски с 0:1.