Манчестър Сити е новият лидер в английската Висша лига. Това стана факт, след като шампионите спечелиха с 2:1 гостуването си на Фулъм.

Така след седем поредни победи във Висшата лига, предпоследната от които срещу досегашния лидер Арсенал с 4:1, Сити напълно заслужено оглави таблицата и държи съдбата на титлата в свои ръце.

Воденият от Пеп Гуардиола тим има точка аванс, но и мач по-малко от втория Арсенал, като с оглед формата на "гражданите", може би само чудо може да преобърне нещо в тази битка.

Днес визитата в Западен Лондон не бе сред най-убедителните за шампионите, макар още в третата минута Ерлинг Холанд от дузпа да вкара своя гол №50 през сезона.

Домакините от Фулъм обаче бързо изравниха, когато в 15-ата минута Карлос Винисиус вкара за 1:1.

Страхотната първа част все пак завърши с аванс за Сити, когато в 36-ата минута Хулиан Алварес вкара гола за 2:1, оказал се и краен резултат в срещата.

По същото време решителни крачки в битката за топ 4 направиха и отборите на Нюкасъл и Манчестър Юнайтед с домакински победи.

Манчестър Юнайтед надви Астън Вила с 1:0, а Нюкасъл продължи да се вири в атака и победи Саутхемтън с 3:1, вкарвайки 13 гола в последните си три мача.

Така Нюкасъл е трети с 65 точки, Манчестър Юнайтед е четвърти с 63, а играещите дерби помежду си Тотнъм и Ливърпул имат 55 и 54.