Агитката на Сантос предизвика малка война на стадиона в дербито срещу Коринтианс, в което гостите поведоха с 2:0 и влудиха торсидата.

Два ранни гола още в първия половин час предизвикаха суматоха в сектора зад вратата, където са най-лудите ултраси, но нещата се поуспокоиха до последните пет минути на мача.

Тогава, при същия резултат, по сигнал започна канонада от бомбички по терена, а играчите се разбягаха и бяха събрани в центъра на терена от рефера Леандро Вуаден.

Няколко минути ситуацията не се изменяше - бе опасно да се седи на игрището, но тунелът към съблекалните пък е точно под трибуната, от която идваше "артилерийската атака".

Все пак на бегом и един по един играчите бяха прибрани, а мачът - прекратен в 88-ата минута.

Сантос ще бъде наказан жестоко, вероятно и с отнемане на точки, освен със затваряне на стадиона. Дербито на щата Сао Пауло по традиция е горещо, от 7 години на него няма гостуващи фенове. Но причината за чак такъв бяс на агитката на клуба на Пеле, не е ясна.

Да, отборът не върви добре в шампионата, но са минали само 11 кръга от 38. Сантос е 13-и с 13 точки.

За сравнение, Коринтианс е зад него с 11.