ЦСКА продължава да няма загуба срещу Славия в първенството вече почти пет години.

Днес "червените" записаха дванадесети пореден такъв двубой (8 победи и 4 равенства), но се задоволиха само с точка от стадион "Александър Шаламанов" в столичния квартал "Овча Купел" - 1:1.

Всъщност последната шампионатна победа на "белите" срещу "армейците" бе при предишния престой на Нестор Ел Маестро като наставник на ЦСКА - на 2 декември 2018-а, преди почти пет години.

Днешното столично дерби се превърна в поредната среща от родния шампионат, белязана от намесите на ВАР. Системата за видеоповторения бе в центъра на събитията през първото полувреме, когато първо отмени дузпа за домакините, а след това и гол за гостите.

Минута преди края на първата част съдията отсъди дузпа за Славия за нарушение на Енес Махмутович срещу Венцислав Керчев. Консултация с ВАР обаче го накара да смени решението си, защото на повторенията явно сметна, че съприкосновение между двамата футболисти не е имало.

В продължението отново имаше намеса от ВАР стаичката, след като Джонатан Линдсет превърна в гол с глава центриране от корнер. Радостта в лагера на гостуващия тим обаче бе кратка, защото съдията видя игра с ръка на Дюкенс Назон секунди преди това.

Снимка: Bulphoto

И двете решения бяха спорни, но в крайна сметка първите 45 минути приключиха без голове. Преди почивката Славия удари и греда.

След подновяването на играта ЦСКА бе отборът, повел в резултата, но не благодарение на гол на някой от играчите си, а на Мартин Георгиев, пратил топката в собствената си врата в 67-ата минута. Изкаралият известно време в школата на Барселона защитник опита да изчисти топката, но я прати в мрежата на Вуцов за 1:0.

Четири минути преди края на мача активността на "белите" даде резултат и резервата Роберто Райчев изравни с красив гол. Синът на Илия Илиев засече неспасяемо от въздуха центриране на ЕРтан Томбак за 1:1.

ЦСКА записа петнадесети пореден мач в първенството без загуба през сезона, като единственото поражение до момента за играчите на Ел Маестро бе на 13 август срещу Лудогорец. 31-кратните шампиони на страната остават начело в класирането с 42 точки, докато Славия е десети с двойно по-малко - 21.