Славия победи Арда с 1:0 на стадион "Александър Шаламанов" в София в среща от 23-ия кръг на българския футболен шампионат.

"Белите" на Златомир Загорчич прекъснаха серията от три поредни загуби, които дойдоха в последните седмици срещу Лудогорец, Хебър и Ботев Враца.

Гол на Тони Тасев от дузпа в 81-ата минута реши мача с Арда, като кърджалийци загуби за втори пореден път като гост с минимален резултат след поражението от ЦСКА 1948.

С тази победа Славия събра актив от 38 точки и се изкачи до четвърто място, където е с равни точки с Локомотив Пловдив и Левски. Арда вече е на осмо място с 35 точки.

Домакините можеха да си направят мача много по-лесен, но направиха голям пропуск в 33-ата минута. Тогава Галин Иванов финтира в наказателното поле и стреля, а Анатоли Господинов спаси. Веднага след това Ахмед Ахмедов направи добавка, но стражът отрази и тази топка - фантастично двойно спасяване, едно от най-впечатляващите от началото на сезона.

След това мачът стана равностоен, но все пак 10-ина минути преди края Галин Иванов беше фаулиран в наказателното поле от Илия Юруков. Първоначално съдията не отсъди нищо, но след разглеждане с ВАР бялата точка правилно бе посочена. Тони Тасев стреля и Господинов докосна топката, но не успя да предотврати попадение.