Славия изигра още един впечатляващ мач през този сезон и се поздрави с победа след подновяването на българския шампионат.

"Белите" победиха с 3:1 като гост Царско село на едноименния стадион в кв. Драгалевци. Така Любослав Пенев записа загуба при официалния си дебют начело на "царете". Двата отбора бяха подкрепяни бурно от своите привърженици и се получи хубава футболна вечер, като две от попаденията бяха много красиви.

Успехът е пети пореден за хората на Златомир Загорчич като гост и ги оставя на петата позиция с 45 точки, но вече само на една зад четвъртия Левски. Царско село е 11-и с 22 точки.

Славия откри резултата още в 13-ата минута, когато Цветелин Чунчуков се извиси и вкара с глава след центриране на Петър Патев от десния фланг.

В 25-ата минута Мирослав Будинов се откъсна зад защитата на "белите" и бе препънат от вратаря Антонис Стергиакис. Нападателят на "царете" поиска дузпа, но правилно бе отсъден пряк свободен удар на границата на наказателното поле.

В 36-ата минута Георги Минчев можеше да изравни, но изпусна от много чиста позиция след остро центриране на Андерсон по земя.

Царско село продължи да е много опасен до края на полувремето, но така и не стигна до попадение. През втората част се поправи, но сякаш вече бе твърде късно.

Това, защото в 57-ата минута Чунчуков вкара втория си гол след снаряд от около 30 метра, който не остави шанс на вратаря Джони Пласид - 2:0.

Отговорът на Царско село дойде шест минути по-късно и то по не по-малко впечатляващ начин. Симеон Мечев изпълни бързо фаул в своята половина и след двойно подаване стигна пред наказателното поле на Славия, откъдето отправи друг страховит изстрел и с красивото изпълнение намали на 1:2.

Секунди след това Будинов можеше да изравни за 2:2, но изпусна един от най-добрите шансове в мача, като стреля в аут.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Емил Стоев реши всичко в двубоя с хубав диагонален шут от границата на наказателното поле. Ситуацията изработиха Галин Иванов и Радослав Кирилов, но важна работа свърши и Филип Кръстев, който даде асистенцията.