ЦСКА най-после спечели първата си победа в първенството за сезона - 2:1 като гост на Славия в третия кръг.

Тя дойде с обрат, след като домакините поведоха в 60-ата минута и изглеждаха близо до успеха, но допуснаха кошмарна индивидуална грешка и изпуснаха психологическия момент.

Евандро влезе като резерва и вкара двата гола за обрата в 70-ата и 87-ата минути, и отново е герой за ЦСКА. Преди 3 дни пак бразилецът бе във фокуса, след като заби страхотно попадение и донесе победата с 1:0 над Осиек в Лига Европа.

Преди това обаче "белите" изчакаха търпеливо своя момент и поведоха с гол на Янис Карабельов, който вкарва за трети пореден път срещу този съперник.

ЦСКА не показа повече качество в играта си, в сравнение с кошмарните първи два мача за сезона у нас - 2:2 с Етър и 1:3 от Черно море.

Наредени в отбрана с трима централни защитници, както и с нападателна двойка Али Соу - Тони Уот за първи път, "червените" стигнаха до първото си голово положение чак в 45-ата минута. Изобщо - първата част на този мач ще е лесно да забравим.

Снимка: Bulphoto

След почивката отборът на Люпко Петрович се пораздвижи, натисна, но пак без да стига до положения. И в 60-ата минута бе наказан.

Ради Кирилов проби между няколко защитници на ЦСКА, стреля по диагонала в гредата, а отскочилата топка отиде в Каребельов и той не сбърка - 1:0.

Халфът отбеляза срещу този противник и в двата мача миналия сезон (1:2 и 1:0).

Петрович реагира и хвърли резервите Греъм Кери и Евандро, вместо неефективните Уот и Диего Фабрини. И двамата бяха в основата на обрата.

Бразилецът изравни в 70-ата минута, след като Димитър Велковски необяснимо тръгна да лъже Али Соу пред наказателното поле и загуби топката.

Тя отиде в Евандро и той, оставен сам пред вратата, не сбърка.

Три минути преди края пак пред него дойде златен шанс, и то след доза късмет.

Кери центрира ниско отляво, топката бе отклонена в отчаян шпагат от Андреа Христов и отиде точно в Евандро пред голлинията - лесен гол и 2:1.

Победата идва като глътка въздух за ЦСКА, особено след неубедителните игри от старта на сезона, а и преди тежкия реванш с Осиек в четвъртък в Европа.