Реал Мадрид допусна втора поредна грешна стъпка в Ла Лига, която в крайна сметка му коства лидерската позиция. След като в предишния кръг шампионите направиха 1:1 у дома с Жирона, този път допуснаха изненадваща първа загуба за сезона с 2:3 като гости на Райо Валекано.

Така Реал остана с 32 точки на второто място, а лидер е Барселона с 34.

ВИЖТЕ ТУК ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ>>>

Мадридчани, които бяха в този мач без контузения Бензема и наказания Кроос, се оказаха догонващи в резултата още в петата минута, когато Санти Комесаня откри резултата.

Домакините определено бяха по-добрият тим на терена и не се виждаше как Реал ще изравни. В 37-ата минута обаче при единоборство в наказателното поле на Райо Асенсио падна, но съдията Хуан Мартинес не отсъди дузпа. След консултация с VAR обаче промени решението и Модрич изравни за 1:1.

До края на полувремето двата тима си размениха по още един светкавичен гол. Първо Едер Милитао изведе Реал напред, в 41 минута, но само 3 по-късно капитанът на Райо Оскар Трехо изравни.

След почивката ключовият момент дойде в средата на второто полувреме, когато топката удари в ръката защитника на Реал Дани Карвахал.

Съдията подмина ситуацията и не отсъди дузпа, но отново бе привикан да използва системата VAR. В резултат на това пак промени решението си отсъди наказателен удар в полза на Райо.

Getty Images

Зад топката застана Трехо, но Тибо Куртоа спаси удара му. Радостта на Реал обаче трая само секунди, защото реферът поиска видео повторение за това дали вратарят е с двата си крака върху голлинията. И след като отново прегледа ситуацията, нареди ново изпълнение на дузпата, при което този път Трехо не сбърка и Райо поведе с 3:2.

До края най-сериозното положение за Реал бе изпуснато от Родриго и така шампионите сдадоха първото място в класирането, въпреки че мачът се игра чак до 100-тната минута.