Треньорът на Барселона Шави бе бесен от съдийството след загубата на неговия отбор в най-големия мач на Испания - "Ел Класико", завършил с победа на Реал (Мадрид) с 3:2. Домакините на практика отказаха съперника си от борбата за титлата с успеха, който отново бе осигурен от Джуд Белингам. Англичанинът донесе победата на своите в добавеното време, но реално срещата можеше да поеме в друга посока, ако през първото полувреме гол на гостите бе зачетен. Тогава попадението бе отменено след консултация с ВАР дали топката е преминала гол линията с целия си обем, но по телевизията така и не бе показано потвърдение, с което да се потвърди решението на съдиите.

Именно това вбеси Шави, за когото гостуването на "Сантиаго Бернабеу" бе последното дерби начело на Барса. Легендарната шестица на "блаугранас" напуска треньорския пост след края на сезона.

"Трябва да се гордеем от това как играхме и как се съревновавахме. Заслужавахме трите точки и загубихме заради неща, които бяха извън наш контрол, а това е срамно. Всички видяха какво се случва, а не искам да казвам неща, заради които ще ме накажат. Мога единствено да анализирам случилото се - и ние бяхме по-добри от Мадрид", категоричен бе треньорът на гостите.

Белингам пък използва социалните мрежи, за да изрази мнението си относно това кой е играч на мача за победителите. Става дума за Лукас Васкес, който му асистира за победния гол в 91-ата минута, а преди това бе изравнил до 2:2.

Английският национал бе лаконичен и написа в профила си в Х - "Лукас Васкес, ти си ши*ана легенда!".

Друг от лидерите на столичани, Винисиус, не пропусна да се забърка в скандал след двубоя. Бразилското крило си навлече множество критики както от фенове на Барселона, така и от неутрални такива, заради коментар, който бе насочен към един от голмайсторите на гостите - Фермин Лопес.

20-годишният халф на гостите изведе своите напред в 69-ата минута и отпразнува попадението си по начен, сходен на този, с който Джуд Белингам изразява радостта си - с разперени ръце.

Вини Жуниор явно намери това за забавно, защото след мача реагира на коментар по темата в социалните мрежи с емоджи, което се смее през сълзи, а след това моментално към него полетяха коментари, че няма никаква класа и не уважава противниците си.