След серията колебливи резултти, ЦСКА 1948 успя да запише втора поредна победа и първа на собствен терен от края на август насам.

"Червените" победиха с минималното 1:0 пловдивския Ботев, като победният гол донесе добре познат герой.

Разбира се, че става въпрос за Ивайло Чочев, който през миналия сезон с головете си изведе ЦСКА 1948 до бронзовите медали, а в последните седмици сякаш отново започва да връща познатата форма.

Чочев се разписа в 86-ата минута, когато Георги Русев центрира от пряк свободен удар, а с глава капитанът на домакините насочи неспасяемо топката във вратата.

Гол, който макар да падна в момент, в който сякаш мача отиваше към нулево реми, бе напълно заслужен.

В хода на целия мач ЦСКА 1948 имаше тотален контрол над играта и пропиля куп положения. Головият удар на Чочев бе 17-ия по посока вратата на Даниел Кайзер, но преди това нито един не успяваше да се превърне в гол.

Именно Чочев бе най-близко до попадение през първата част, когато нацели греда, а пък през втората част попадение на Кянтарсон бе правилно отменено заради засада.

Натискът на домакините водеше до непрестанни центрирания, като почти всяко от тях произвеждаше опасност, но едва в 86-ата минута опитите бяха увенчани с успех.

Гол на Чочев, който носи три точки на ЦСКА и временна шеста позиция с 21 точки. Ботев пък е 12-и с едва 12 пункта от старта на сезона.