Килиан Мбапе ще бъде на разположение на Луис Енрике за утрешния осминафинал в Шампионската лига между Пари Сен Жермен и Реал Сосиедад. Лично испанският наставник на французите потвърди това на пресконференцията, предхождаща първата среща между двата тима .

Френската суперзвезда получи почивка през уикенда, когато ПСЖ се изправи срещу Лил в събота и спечели с 3:1. Причина за това бе проблем с глезена, който се обади няколко дни по-рано, при друга победа с 3:1, но срещу Брест в турнира за Купата на страната.

Голмайсторът има 30 гола в 29 мача досега през сезона, а в Шампионската лига е записал по пълни 90 минути и в шестте мача на своя тим в груповата фаза. Нещо, което се очаква да стане факт и в сряда вечер, но вече в елиминациите на надпреварата.

"Когато имаме играч като Килиан Мбапе, разбира се, че сме наясно, че колкото повече играе, толкова по-добре го прави. Можеше да играе в събота, ако ставаше деума за финал, но нямаше смисъл да рискуваме. За сряда вечер той е на разположение, както всички останали играчи", обяви Луис Енрике.

Във Франция ПСЖ е в серия от 16 мача без загуба и води с 11 точки на втория в класирането - Ница.

В Шампионската лига те обаче не успяха да спечелят групата си, оставайки втори - зад Борусия (Дортмунд), като също така нямат победа в последните си три мача в турнира.