Станимир Стоилов спечели първата си победа като треньор на Гьозтепе в Суперлигата на Турция. Бившият наставник на "Левски" премина в клуба от южната ни съседка в края на ноември миналата година, след което го изведе до промоция в елитната дивизия на местния футбол.

В първите три кръга обаче Гьозтепе така и не успяваше да стигне до три точки, но същевременно не губеше и записа три равенства, за да се стигне до домакинството на Бодрумспор, където има българско присъствие в лицето на Здравко Димитров. Футболистите на Стоилов спечелиха с 2:0, за да се изкачат до четвърто място в класирането на първенството.

Димитров изкара пълни 90 минути за гостите, а сега му предстои да се присъедини към националния отбор на България за мачовете с Беларус на 5 септември и Северна Ирландия три дни по-късно.

Бразилците Ромуло и Джалма Силва отбелязаха двата гола, осигурили първата победа за сезона на клуба от Измир.

Цял мач за домакините игра и друг бразилец - бившият централен защитник на ЦСКА 1948 Елитон, който си изкара и жълт картон.