Шахтьор Донецк затвърди добрата си форма в Шампионска лига от миналата година след силен откриващ мач в тазгодишната кампания.

Украинският шампион завърши наравно 2:2 срещу германския Хофенхайм, но може да съжалява, че не победи, защото изигра много силно второ полувреме.

Мачът, който се игра в Харков започна с доминация на гостите от Германия.

Те поведоха с гол още в шестата минута, чийто автор бе Флориан Грилич. Младият халф прехвърли технично вратаря след много красива атака.

В 27-а минута украинците изравниха. Бразилецът Исмайли проби по левия фланг и с труден удар по земя не остави шанс на Бауман за 1:1.

Хофенхайм отново поведе в 38-а минута чрез Хавард Нортвайт. Норвежецът се разписа с глава след изпълнение от ъглов удар на Андрей Крамарич.

В 81-а минута Шахтьор стигна до гола, с който си спечели точката. С фантастичен изстрел от дистанция Майкон реализира.

Другите два отбора в тази група са Манчестър Сити и Олимпик Лион.

Аякс победи гръцкия шампион АЕК Атина с 3:0 и започна по най-добрия начин сезона си в тежка група с Байерн Мюнхен и Бенфика.

Домакините не започнаха по най-добрия начин и трудно се справяха с наситената защита на съперника.

Това обаче се промени в самото начало на първото полувреме. Не бе минала и минута, когато Нико Талиафико получи перфектен пас от Давид Невес и нямаше как да не открие отблизо.

Голът даде крила на младоците от Холандия и те стигнаха до втори в 77-а минута. Дони ван де Беек получи успореден на вратата пас от Душан Тадич и от воле простреля Баркас - 2:0.

Талиафико с втория си гол оформи класиката в продължението на срещата. Направи го с истински шедьовър - удар, който не се вижда всеки ден.