Един от най-успешните немски клубове - "Хамбургер", изпадна от Бундеслига, след като бе единственият тим, взел участие във всеки един сезон до този момент.

Отборът от Хамбург играе в елита от годината на създаването си (1919), но ще трябва да посрещне вековния си юбилей във второто ниво на немския футбол.

"Хамбургер" успя да победи "Борусия" (Мьонхенгладбах) с 2:1 в последния си мач, но успехът бе без значение, защото по същото време "Волфсбург" се наложи над последния "Кьолн" с 4:1 и ще играе бараж за оставане в Бундеслигата.

Борбата за участие в Шампионска лига също бе изключително драматична, след като три отбора завършиха с равен актив от точки.

"Хофенхайм" постигна изключително важна победа над "Борусия" (Дортмунд) с 3:2 и зае третото място. За "жълточерните" от Дортмунд остана четвъртата позиция, но тя бе под заплаха през всичките през цялата втора част.

Снимка: БТА

"Байер" (Леверкузен) водеше на "Хановер" с 3:0, а още един гол за "аспирините" или един във вратата на "Борусия", можеше да смени местата на двата тима.

В крайна сметка срещата в Леверкузен завърши при резултат 3:2 и "Борусия" ще играе в Шампионска лига през следващия сезон.