Байерн помете Унион (Берлин) с 3:0 у дома в 14-минутен блицкриг, който показа ясно на съперника и пряк конкурент за титлата кой все още продължава да е шефът в немския футбол.

Баварците нанесоха трите удара в 31-вата (чрез Ерик Максим Чупо-Мотинг), 40-ата (Кингсли Коман) и 45-ата минути (гол на Джамал Мусиала). До тези фатални мигове в края на първото полувреме, а и след тях, гостите от Берлин опитваха да играят равностойно на колоса.

Но това, естествено, никак не е лесна работа.

Байерн си върна лидерската позиция с победата, като има 46 точки. С толкова е и Борусия (Дортмунд), но предимството на баварците е осезаемо в головата разлика (+25). Унион остава трети с 43, като при победа днес можеше да е равен на върха с "жълто-черните".

Следват РБ Лайпциг с 42 и Фрайбург с 41, което прави интригата по върхомете на Бундеслигата още по-сериозна.

Малкият Унион от столицата прави невероятен сезон, осминафиналист е в Лига Европа и се гони на върха с далеч по-гръмки имена, в битка за топ 4, а реално все още - и за титлата.

Но Байерн е майстор на това да нанася удари като този днес на конкуренцията и да отправя ясни послания за това кой владее положението.

Именно затова и грандът от Мюнхен е с 10 поредни титли и преследва 11-а в Германия този сезон.