Столичният Локомотив победи пловдивският в първото шампионатно железничарско дерби между двата тима от края на 2014-а.

Локомотив София спечели с минималното 1:0, като се поздрави с първи успех след завръщането си в елита на България.

Това бе първа елитна победа и първи елитен гол за столичните "железничари" от 31 май, когато победиха другия пловдивски тим - Ботев, а няколко дни по-късно бяха пратени в аматьорския футбол.

Решителният днес гол падна още в петата минута, когато алжирският нападател Карим Бомиди центрира, а швейцарецът Раел Лолала прати топката във вратата за 1:0.

До края на мача нов гол не падна, а и като цяло положенията пред двете врати не бяха кой знае колко.

Трябва да отчетем, че заради 120-те минути игра в Чехия преди три дни, в състава на Локомотив имаше изключитлено много промени, от което играта на тима сериозно пострада.

Макар Александър Тунчев да направи четири смени още на почивката, нещата не се промениха особено.

Все пак капитанът Димитър Илиев, който бе един от появилите се на почивката, можеше да изравни със задна ножица, но ударът му бе избит от голлинията.

Така Локомотив, който успя да продължи напред в Лигата на конференциите и се готви за мачове с Копенхаген, стартира родният шампионат с две поражения.

Отборът, който през миналия сезон завърши на второто място, остава без точка в началото на този.

Трябва да поздравим феновете на двата тима, които създадоха страхотна атмосфера, макар мачът да се игра на неутрален терен. Това бе скромният стадион на Царско село, защото този на Локомотив в квартал Надежда все още не покрива изискванията за Първа лига.