Култов мач с марка български футбол изиграха затъналите в проблеми Спартак (Варна) и Локомотив (Пловдив) на Коритото в 13-ия кръг на efbet Лига.

Междинния кръг започна подобаващо, като "соколите" спечелиха с 1:0 при дебюта на новия си треньор Николай Киров

Двубоят беше изпълнен с много любопитни събития. През първата част гол на домакините беше отменен спорно. През втората Локо остана с човек по-малко. Дойдоха минутите на Спартак и те направиха пропуска на сезона, след това все пак вкараха, а реализаторът Бернардо Коуто получи втори жълт картон, защото се съблече.

Като цяло обаче успехът на варненци беше заслужен и те продължават много силния си сезон, макар техният собственик да оттегли преди два кръга. Вече имат 24 точки и се изкачват на четвъртото място в класирането. За Локо, който също е раздиран от проблеми и към момента без постоянен треньор, загубата е четвърта в последните пет мача и това отрежда десето място с 13 точки.

В 23-ата минута Спартак поведе след статично положение, при което Александър Цветков отклони с глава и Ахмед Ахмедов добута топката във вратата. След разглеждане с ВАР съдиите видяха игра с ръка на голмайстора на домакините.

Ключовият момент дойде в 58-ата минута. Тогава Мартин Паскалев от гостите получи втори жълт картон за грубо нарушение след само 12 минути на терена.

Спартак натисна и направи пропуска на сезона в 81-ата минута. Ивей Ромееш подаде на резервата Франк Риволие на чиста позиция и деветката на "соколите" по чудо не успя да уцели вратата.

Все пак в 87-ата минута Спартак вкара при нова куриозна ситуация. Ахмед Ахмедов стреля също от чиста позиция и ударът му бе спасен, но Бернардо Коуто се превърна в героя с успешна добавка. Куриозното е, че португалецът си съблече фланелката, въпреки че имаше жълт картон и също бе изгонен.

Въпреки изравняването на играчите Спартак продължи да е по-опасен и направи още един пропуск чрез Ахмед Ахмедов. Това обаче не се оказа фатално.