Президентът на футболната централа УЕФА, словенецът Александър Чеферин, даде интересно мнение за случката по време на четвъртфинала-реванш в Шампионска лига между "Реал" и "Ювентус".

Тогава при резултат 0:3 "белия балет" получи спорна дузпа в последната минута и се класира с общ резултат 4:3 за полуфиналите.

Бурната реакция на Буфон към съдията Майкъл Оливър принуди арбитъра да му покаже червен картон във вероятно последния мач на стража в Шампионска лига.

След срещата легендарният вратар сипеше тежки думи към Оливър, като заяви, че англичанинът има парче боклук вместо сърце в гърдите си.

Президентът на УЕФА заяви, че реакцията на Буфон е "разбираема", защото "Ювентус" бе елиминиран в последната минута.

"Обидите му бяха прекалени, но разбирам напълно реакцията му, защото това бе последният му шанс да спечели Шампионска лига.

Той е човек и трябва да го разберем. Когато играя футбол с приятели, аз също губя в последната минута. Случи ми се миналата събота в благотворителен мач.

Embed from Getty Images

Когато играеш, искаш да печелиш и правиш всичко възможно. Случва ми се в Словения.

Половината свят мисли, че това за Реал бе дузпа, а другата, че не е. Реферът реши, че е. Така е във футбола.

Разбирам яростта на Юве, защото бяха елиминирани в последната минута, но бих разбрал и ярост на Реал, ако дузпата не бъде отсъдена.

Това е футболът и спортът, както и животът. Неприятно е да загубиш в последната минута", заяви Чеферин пред Marca.