Лудогорец спечели с 1:0 визитата си на Берое, въпреки че изигра един от най-слабите си мачове.

"Орлите" показаха постна продукция на стадиона в Стара Загора, като на няколко пъти временният им треньор Захари Сираков си изпусна нервите край тъчлинията. Шампионите бяха безидейни в атака и имаха нужда от дузпа, за да грабнат трите точки.

Ключова за двубоя се оказа 63-тата минута, когато Тодор Неделев изпълни точно наказателния удар и прати топката в мрежата.

Дузпата бе дадена за изключително спорно нарушение срещу Спас Делев, който определено преигра и се хвърли в наказателното поле. Първоначално съдията Владимир Вълков не отсъди нарушение, но бе привикан от VAR и промени решението си.

До края на срещата Берое имаше отличен шанс да изравни, но удар в заключителните минути срещна гредата.

Лоша новина за Лудогорец пък дойде през първата част, когато капитанът Антон Недялков напусна принудително игра с контузия. Все още не е ясно каква точно е травмата на Недялков и дали той ще е на разположение на националния селекционер Илиан Илиев за мачовете срещу Беларус и Северна Ирландия в началото на септември.

След тази победа Лудогорец се изкачи на трето място с 12 точки - на 3 след лидера Левски, но и два мача по-малко. Берое пък остава на шестата позиция с 10.