"Рома" сладко, сладко удари "Барселона" с 4:2 в Далас, след като губеше с 1:2 до 78-ата минута. Мачът донесе много емоции, голове, обрати и открит футбол, а римляните донякъде си върнаха за удара от Каталуня, който получиха с трансфера на Малком преди 10 дни.

Тогава "Барса" отмъкна бразилеца от "Бордо", въпреки че италианският клуб бе постигнал споразумение за неговия трансфер в Рим.

Малком започна като титуляр за първи път в мача, сякаш за да стрие още сол в раната на "Рома".

И, естествено, вкара гол - за 2:1 в 49-ата минута. До този момент "Барса", изглеждащ доста странно с експериментален състав, доминираше срещу на практика титулярните 11 на "Рома".

Рафиня бе открил още в началото, а в 35-ата минута светкавицата Джъстин Клуйверт проби и подаде на Ел Шаарауи за 1:1.

След попадението на спорния Малком, римляните се вдигнаха за обрат, вдъхновени от Алесандро Флоренци - той изравни, преди да поведе контраатаката за 3:2 (гол на Брайън Кристанте).

В края Диего Пероти вкара от дузпа за нарушение срещу Патрик Шик и оформи крайното 4:2.