Станислав Иванов се появи на терена след 11 мача отсъствие за последните 11 минути на срещата от Мейджър лигата на неговия Чикаго Файър у дома с Шарлът.

Не беше завръщането, което националът искаше... Домакините водеха с 2:0 до 68-ата минута с голове на Пинеда и Дюран, но Свидерски и Нуно Сантош изравниха, което принуди треньорът на Чикаго Езра Хендриксон да пусне на терена като жокер крилото от България.

Но сценарият не се измени към по-добро - обратът стана пълен с нов гол на Свидерски в добавеното време.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Куриозно донякъде, но точно така завърши мачът на двата тима през август в Шарлът, когато обаче Файър спечели с 3:2 навън.

Далеч не толкова позитивна статистика е, че тимът на Иванов е с две победи в последните 10 мача и закономерно след такава кошмарна серия остава извън плейофите.

Все пак националът ни се завърна в тима, след като в няколко поредни мача дори не влизаше в групата.Чикаго има само още два двубоя до края на редовния сезон.

В дербито на Ню Йорк, играно на култовия бейзболен "Янкис Стейдиъм", Сити повали с два ранни гола Ред Булс - 2:0, и го настигна в класирането с 49 точки.