Нотингам Форест записа втората си победа от началото на сезона в Премиър лийг и така се отлепи от дъното на класирането. На "Сити Граунд" домакините шокираха Ливърпул, побеждавайки мърсисайдци с 1:0 и така вече имат девет точки в актива си след дванадесет изиграни мача.

Двата тима не се бяха срещали в елита на Англия от 1999 година насам, когато започна изгнанието на Форест по долните лиги на Албиона.

Тайуо Ауоний, който през 2021 година напусна Ливърпул след шест години като футболист на "червените", без да запише нито една игрова минута, се превърна в герой за домакините. Нигерийският нападател се разписа в 55-ата минута от добавка. Първият му удар нацели гредата, но след това той не сгреши.

Гостите бяха далеч от най-доброто, на което са способни. И така продължават да нямат победа като гост от началото на сезона, като към момента са на седмо място във временното подреждане на Висшата лига.

Голмайсторът за победитлите Ауоний пък записа името си в историята на легендарния тим. Африканецът е птрвият футболист на Нотингам, който вкарва във всеки един от първите си три мача като титуляр в Премиър лийг.