Само чудо може да спре Ботафого от това да се класира за финал на Копа Либертадорес. Бразилският отбор спечели първия полуфинален мач срещу уругвайски Пенярол с 5:0, като и петте гола дойдоха през втората половина на мача в Рио, съпътстван от стотици арести на фенове на гостите извън стадиона.

Над 250 привърженици на Пенярол бяха задържани след сблъсъци с бразилската полиция преди мача. Местните власти съобщиха, че в един от арестуванити фенове е бил намерен пистолет.

След нулево първо полувреме, футболистите на Артур Жорже преминаха на по-висока предавка през втората част и разнищиха съперника си с 5 гола.

Хеферсон Севарино и Александър Барбоса вкараха в рамките на няколко минути - между 51-ата и 55-ата за 2:0, а всичко сякаш приключи в 59-ата, когато Саварино увеличи до 3:0.

Луис Енрике и Игор Жезус в 73-ата и 79-ата окончателно сломиха съпротивата на Пенярол. Ботафого наложи доминация над проъивника, като отправи 10 точни удара и 50% от тях се превърнаха в голове.

Бразилия пък мечтае за пети пореден финал в турнира с два представителя на страната. Последните пет шампиони на Либертадорес са все бразислки тимове.

В другата полуфинална двойка Атлетико (Минейро) има аванс от 3:0 срещу Ривър Плейт след първия мач.

Реваншът между Пенярол и Ботафого е на 31 октомври.

Финалът на турнира пък е на 30 ноември на "Монументал" в Буенос Айрес, а изцяло бразилски финал няма да е по вкуса на местните, но Ривър Плейт също ще има нужда от нещо извънредно, за да заличи изоставане от три гола и да се класира за финал на собствения си стадион.