Аржентина и Уругвай завършиха наравно 2:2 в много интересна контролна среща, която се игра на необичайно място - в Тел Авив.

Когато два от най-успешните отбори на Южна Америка се изправят един срещу друг, винаги е любопитно.

Този път интригата логично бе между съотборниците в Барселона Лионел Меси и Луис Суарес. Двамата изнесоха зрелище, като се отчетоха с по един гол и една асистенция.

Уругвай поведе в 34-та минута след страхотна триходова комбинация. Лукас Торейра намери Луис Суарес зад защитата и последният с едно докосване отклони към Едисон Кавани, който от близка дистанция не остави шанс на вратаря Естебан Андрада.

Равенството бе възстановено в 63-та минута. Лео Меси центрира от корнер и нисичкият Серхио Агуеро доказа, че играта с глава далеч не му е чужда. Отклонената от него топка на близката греда влетя в мрежата.

В 68-та минута Суарес донесе най-красивия момент за зрителите. С перфектно изпълнение на пряк свободен удар той показа, че е понаучил доста от съотборника си в Барса в това отношение.

Аржентинският му колега обаче скри уругвайските усмивки в продължението на срещата, след като вкара от бялата точка. Дузпата бе отсъдена, след като отклонена от Лаутаро Мартинес топка се отби в ръката на Мартин Касарес. Време за реакция от защитника нямаше, но израелският рефер Райнсхрайбер видя умисъл.

Равенството за Аржентина идва след победата над Бразилия с 1:0 преди дни, като и в двата мача Меси се разписа.

Преди три дни уругвайците също играха друга контрола - победа над Унгария в Будапеща с 2:1.