Сякаш от друга планета, Ерлинг Холанд не спира да разкъсва всяка противникова отбрана.

След феноменалните си пет гола в осминафинала от Шампионска лига във вторник, днес норвежецът вкара и хеттрик.

Той го стори в четвъртифнала от турнира ФА Къп срещу Бърнли, който Манчестър Сити спечели с 6:0.

"Гражданите" навлизат в твърде стряскаща форма за заключителната част от сезона, като в рамките на четири дни отбелязаха 13 гола, а осем от тях бяха дело на Холанд.

При това норвежецът се нуждаеше от 120 минути игра, защото подобно на мача срещу РБ Лайпциг, днес той също бе сменен след час игра, вече с хеттрик на сметката си.

Холанд откри сметката си в 32-ата минута, а атака по-късно Сити вече водеше с 2:0 с втори гол на Холанд.

Хеттрикът бе оформен след точно час игра, а секунди преди смяната на Холанд, Сити поведе с 4:0 благодарение на попадение на Хулиан Алварес.

"Гражданите" не показаха и капка милост към дългогодишния си капитан и клубна легенда Венсан Компани, който е треньор на Бърнли и отбелязаха още два гола. Крайното 6:0 бе оформено след втория гол на Алварес и попадение на Крис Палмър.

Снимка: Getty images

Днес се изиграха и пет мача от Висшата лига, като най-интересно бе на "Стамфорд Бридж", където Челси направи поредната си издънка.

Пръсналиятт половин милиард евро за траснфери през сезона лондонски тим направи 2:2 с борещия се за спасение Евертън.

След нулево първо полувреме, Челси на два пъти успяваше да поведе чрез Жоао Феликс и Кай Хаверц, но Абдулай Докоре, както и Елис Симс с болезнен гол в 89-ата минута, спечелиха ценната точка за Евертън.

Доста болезнен следобед имеше и Тотнъм, който загуби две точки в битката за топ 4, правейки 3:3 с последния в класирането Саутхемптън.

Изравнителният гол за "светците" падна от дузпа в последната 93-а минута.