ЦСКА направи поредната си успешна крачка към така мечтаната титла на България.

"Червените" победиха с 1:0 последния в класирането Спартак (Варна), като по този начин и след 24-ия кръг ще имат аванс от четири точки преди действащия шампион Лудогорец.

Резултат, с който ЦСКА постигна последните си две победи, както и общо осем от успехите си през този сезон.

Сякаш стана запазена марка на "червените" да надвиват своите опоненти с минимален резултат, а макар днес домакините да имаха сериозно игрово предимство на "Българска армия", то се изразяваше в само един гол при последния съдийски сигнал.

Този гол падна в самото начало, когато Брадли де Нойер центрира, а топката премина през няколко играчи, за да достигне до Гарсес, който се разписа за 1:0.

Аванс още в 14-ата минута, който предвещаваше спокоен следобед и рутинна победа за ЦСКА срещу последния в класирането.

Снимка: Bulphoto

В следващите минути ЦСКА имаше още няколко шанса, а гостите почти не минаваха центалната линия на терена, но с първата си опасна атака, варненци можеше неприятно да изненадат "червените".

Жоао Марио се откъсна на отлична позиция сам срещу Бусато, но бразилският страж на ЦСКА по чудесен начин излезе и изби.

След тази ситуация Юрген Матай нацели гредата за ЦСКА с глава, а в началото на второто полувреме Хайнц, Назон и Гарсес пропуснаха добри шансове да решат мача.

И тези пропуски можеше и да костват скъпо на ЦСКА, защото в 71-ата минута Спартак стигна до най-чистото си положение. Националът Иван Йорданов центрира, а след рикошет топката се озова в Антуи, който опита да стреля от около три метра, но Бусато се хвърли и успя геройски да спаси.

Намеса, която помогна на ЦСКА да стигне до поредна ценна победа. Спартак пък остава на последното място в класирането с едва 12 мача от 24 кръга.