Крумовград не се даде на Левски - 2:2 в последния мач от деветия кръг на първенството у нас. Абсолютният дебютант, появил се като метеор в елита на родната игра, победи на старта Лудогорец, измъчи ЦСКА на "Армията" (загуба с 0:1) и взе точки на "сините".

При това в рамките само на първите три месеца от съществуването си като отбор от висшата дивизия на българския футбол.

Очевидно новобранците не са в елита, за да попълват бройката.

Крумовград поведе с гол на Димитър Тонев в 21-вата минута, след като рикошет помогна на топката да навести мрежата на гостите. Халфът е юноша на Ботев (Пд) и някак символично бе да вкара това попадение точно на стадиона в тренировъчната база в Коматево, където тръгна към футбола. Именно там домакинства тимът от Крумовград.

Но само за 11 минути резултатът бе обърнат след два бразилски гола. Цунами вкара след корнер с глава, а после Рикардиньо направи 1:2, стреляйки по диагонала. При това попадение останаха съмнения за намесата на вратаря на домакините Янко Георгиев, но неговите изяви оттам насетне в мача компенсираха грешката му.

Левски спокойно контролираше нещата в последните минути на първото полувреме, а и на старта на второто. И изглеждаше на път към четвърта поредна победа в първенството. В тези пет мача (с днешния) "сините" са вкарали общо 7 пъти, а пет от попаденията са на бразилците Рикардиньо, Роналдо, Уелтон и Цунами. Ето колко важни са те за този състав на Левски.

Но 15 минути преди края Александър Колев се завъртя в наказателното поле, отърси се от атакувалия го Жереми Петрис, и вкара за 2:2. Деветката отказа да се радва бурно - той е юноша на "сините", но в този случай се оказа решаващ фактор за две изгубени точки от родния му клуб.

В осемте минути добавено време драма нямаше, въпреки че Левски поиска дузпа. Но преди Рикардиньо да бъде съборен, той овладя топката с ръка, което бе и съдийското отсъждане.

Така точките на гранда от София са 16 (от осем мача), с което отборът на Николай Костов е трети. Води Локомотив (Пд) с 25 (от 9 двубоя), а Черно море има 23 (също 9).

Крумовград е с 13 точки от девет срещи и е девети, което е съвсем престижно и достойно място с оглед на тоталната липса на опит на абсолютния дебютант в елита на родния футбол.