Интер се възползва по отличен начин от вчерашната грешна стъпка на Ювентус и ще влезе в "Дерби д'Италия" следващия уикенд като лидер в класирането.

"Нерадзурите" спечелиха с 1:0 изключително тежкото гостуване на петия в класраинето Фиорентина, като по този начин отново окупираха върха. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Интер вече има 54 точки, с една повече от Ювентус, но е и с мач по-малко от големия си съперник, като успех в директния сблъсък след седмица може да означава гигантска крачка към Скудетото.

Днес във Флоренция "нерадзурите" не изиграха най-силния си мач, но и никой не е очаквал да бъде леко срещу високо летящия през сезона тим на Фиорентина.

Все пак Интер имаше шанса да поведе доста рано в мача - в 14-ата минута, когато талисманът Лаутаро Мартинес отново бе под светлините на прожекторите.

Той отличено зае позиция в очакване на късо центриране от корнер и с глава насочи топката, за да изведе Интер напред.

След попадението и двата тима имаха своите шансове за нов гол, но най-ключовият момент в мача дойде 15 минути преди неговия край.

Тогава стражът на Интер - Ян Зомер, излезе доста неразчетено и буквално нокаутира Нзола в опита си да боксира топката. Повторението ясно показа, че швейцарският вратар удря лицето на противник в место топката, а след преглеждането на положението и главният съдия убедително посочи бялата точка.

Но нямаше нищо убединтелно в изпълнението на Нико Гонзалес, който буквално подаде топката на Сомер. В ударът му нямаше нито насочване, нито сило, а просто една наивно пропиляна възможност.

Този безумен пропуск съвсем уби ентусиазма на "виолетовите", които до края опитаха няколко хаоточни центрирания и изсипани топки, но така и не бяха близо до търсения изравнителен гол.

Интер заема първото място с 54 точки, Ювентус е с 53 и мач повече. Милан е трети с 46, като следват Аталанта с 36 и Фиорентина с 34. Толкова има и Лацио, който направи нулево реми с шампиона Наполи в един разочароващ мач със само един точен удар.