Барселона спечели Ел Класико и отново го направи в дома на вечния враг.

Каталунците победиха Реал Мадрид с 1:0 на "Сантяго Бернабеу" в мач от 26-ия кръг на Ла Лига.

Успехът бе втори за Барса над Реал през тази седмица, след този с 3:0 за Купата на Краля в сряда.

Превземането на митичния "Бернабеу" пък заприлича на детска игра за каталунците, които постигнаха своята 11-а победа на този стадион в последните десет години.

Серията от поредни успехи за Барса в дома на Реал пък е 4.

Победата също така е №96 за каталунците в това съперничество, които обърнаха баланса и вече водят пред Реал, който има 95 успеха.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Двата тима изиграха страхотен мач, в който създадоха множество ситуации пред двете врати, но голът бе само един.

Вкара го Иван Ракитич в 26-ата минута, копвайки елегантно топката над хвърлилия се в краката му Куртоа.

Както и преди няколко дни, Реал бе по-активният тим и сякаш имаше повечето чисти положения, но играчите в бяло направиха няколко сериозни пропуска.

Бензема, Модрич и на няколко пъти Винисиус, стреляха встрани от вратата на Тер Щеген, който трябваше да се намесва само три пъти, но го направи по отличен начин.

Барса също имаше своите шансове да удвои, особено в заключителните минути на мача, но резултатът остана непроменен.

Мачът изобилстваше от множество нервни ситуации. Имаше остри влизания, спречквания, а най-сериозното от тях между Рамос и Меси, когато бранителят удари с лакът в лицето противника си.

Успехът на Барселона сякаш тотално уби интригата са титлата. Разликата между двата тима вече е 12 точки в полза на каталунците.