Борусия (Дортмунд) записа много ценна победа с 2:0 при гостуването си на Славия (Прага) и поне временно оглави група "F" в Шампионска лига.

Срещата далеч не бе лесна за "жълто-черните", които могат да благодарят на пражките нападатели, които направиха непростими пропуски.

В големия герой за отбора на Лусиен Фавр се превърна 20-годишният Ашраф Хакими, който от отбраната вкара две страхотни попадения на контраатаки. Дортмунд игра без нападателя си Пако Алкасер, но подобно на съперника си изпусна не малко изгодни ситуации. Гол 10 минути преди почивката донесе нужното спокойствие на отбора.

Още във втората минута Джейдън Санчо имаше страхотен шанс да открие за гостите, но ударът му бе спасен по прекрасен начин от Ондрей Колар.

Спарта отвърна в 21-та минута, когато Масопуст изпусна сам срещу вратаря Бюрки след груба грешка на защитата на "жълто-черните".

Борусия обаче удари в 35-та минута чрез индивидуалната класа на левия бек Ашраф Хакими, който тръгна от центъра, финтира защитник, финтира вратаря и преодоля с удар още трима защитници за 1:0. Уникален индивидуален гол.

В самото начало на втората част Санчо направи непростим пропуск, като също се озова сам срещу вратаря и пропусна, въпреки че имаше цялото време на света.

В 52-та минута Славия по чудо не изравни, когато нападателят Станислав Текл от перфектна позиция стреля в страни. Огромните пропуски не спираха.

В самия край на мача Хакими реши всичко, след като отново на контраатака заби гол, като този път промуши топката между краката на вратаря. Борусия вече има четири точки, а Славия остава с една в групата.

Наполи, който започна с впечатляваща победа срещу Ливърпул, не успя да победи при гостуването си на Генк - 0:0.