Висшата лига се завърна след петседмична пауза заради провеждането на световното първенство в Катар.

Първият мач от празничната програма на "Боксинг дей" предложи шоу в лондонско дерби между Брентфорд и Тотнъм - 2:2 на стадиона на "пчеличките".

Отборът на датчанина Томас Франк игра много силно и поведе с 2:0 след попадения на Витали Янелт и Иван Тони, но допусна изравнява през второто полувреме след два гола за шест минути на Хари Кейн и Пиер-Емерик Хойберг.

По този начин Тотнъм на Антонио Конте избегна четвърта загуба в последните шест кръга, като събра актив от 30 точки на четвъртата позиция в таблицата. "Шпорите" бяха без своя титулярен вратар и капитан Юго Лорис.

Брентфорд продължава силната си кампания, като записа четвърти пореден мач без загуба и вече има 20 точки, изпреварвайки поне временно Фулъм за деветото място.

Срещата започна равностойно , но Брентфорд бе отборът, който поведе. След центриране в наказателното поле удар на Матиас Йенсен беше спасен от Фрейзър Форстър, но Витали Янелт направи лесна добавка отблизо, за да открие - 1:0.

След това Тотнъм опита да раздвижи атаката си, но опасностите идваха единствено от Хюн-Мин Сон. Корейският национал отправи два точни удара, но твърде слаби.

Вместо това в 34-ата минута домакините можеха да вкарат отново, когато Матиас Йенсен стреля от трудна позиция и Форстър изби с крак.

Малко преди края на полувремето Иван Тони вкара гол за 2:0 на контраатака, но попадението беше правилно отменено заради засада. То трябваше да послужи като още една сигнална лампичка за гостите.

В 51-ата минуа Тотнъм имаше яростни претенции за дузпа за нарушение на Бен Мий срещу Хари Кейн, но ВАР подсказа на съдията, че няма достатъчни основания за такава. Вместо това две минути по-късно Брентфорд направи 2:0. След изпълнение на ъглов удар топката беше отклонена на близката греда от Кристиан Ньоргор и Иван Тони я отклони във вратата от близка дистанция.

Тотнъм обаче се върна в мача от нищото в 65-ата минута. При една от редките си атаки, Клеман Лангле центрира от левия фланг и Хари Кейн надскочи Мий, за да отклони прецизно с глава в обратния ъгъл - 1:2.

Импулсът в играта на "шпорите" доведе и до втори гол в 71-ата минута. Деян Кулушевски центрира и се получи лек рикошет, за да стигне топката до Пиер-Емерик Хойберг, който реализира с хубав удар в ъгъла - 2:2. След това мачът се изнерви заради последователни симулации и в двете наказателни полета - на Мат Дохърти и Брайън Мбемо.

В 84-ата минута Тотнъм беше на сантиметри до това до оформи пълен обрат. След ново центриране от левия фланг Кейн отново отклони топката с глава, но този път тя срещна напречната греда. Негов съотборник пък бе изпреварен ключово за добавка. На другата врата Тони изпревари вратаря Форстър на чиста позиция, но прати топката над вратата.