Изненадата на Висшата лига през този сезон Нюкасъл продължи да постига впечатляващи резултати.

На "Боксинг дей" свраките разгромиха Лестър като гост с 3:0 и поне временно се изкачиха на второто място в класирането с актив от 33 точки, на четири зад лидера Арсенал.

Крис Ууд от дузпа в третата минута, Мигел Алмирон в седмата и Жоелинтон в 32-ата бяха точни, за да донесат деветата победа на "свраките" след 16 изиграни мача.

Преди паузата за световното първенство Лестър се оттърси от проблемите си от началото на сезона, но с днешното си представяне показа, че далеч не е решил проблемите си. Тимът е 13-и в класирането със 17 точки, но мениджърското място на Брендън Роджърс остава несигурно.

В другите мачове, които се играха по същото време:

Кристъл Палас - Фулъм 0:3 (домакините играха дълго време с двама души по-малко)

Евертън - Уулвърхямптън 1:2 (гостите стигнаха до победата с гол в 95-ата минута)

Саутхемптън - Брайтън 1:3 (двубоят бе дебют за новия мениджър на "светците" Нейтън Джонус)