Треньорът на Порто Сержо Консейсао отправи тежки обвинения към колегата му Микел Артета от Арсенал, след като английският тим изхвърли португалците от Шампионската лига с дузпи.

Реваншът от осминафиналите в Лондон завърши 1:0, общият резултат бе 1:1, а при дузпите домакините бяха по-точни и отиват напред.

По време на двубоя на няколко пъти между двамата треньори имаше напрежение, като и Консейсао, и Артета, получиха жълти картони от рефера Клеман Тюрпен.

"Единственото, което ще кажа е, че той оскърби семейството ми на испански език - отвърна на въпрос по темата наставникът на Порто. - Повече няма да коментирам. Артета знае какво е направил и казал. Няма да говоря повече около това."

В същото време Консейсао бе категоричен, че отборът му е заслужавал повече класирането за четвъртфиналите.

"Ние бяхме по-добри и в двата мача, мисля, че всички го видяха. Съжалявам много за футболистите, защото дадоха всичко възможно и не биваше да отпадат", анализира бившият национал на Потугалия.

В същото време в лагера на Арсенал никой не се интересува от думите на треньора на гостите. Настроението е отлично - за първи път от 14 години лондонският клуб е сред най-добрите осем в Европа.

"Клуб като Арсенал постоянно трябва да е на четвъртфиналите в този турнир - каза Артета. - Невероятно е, че мина толкова дълго време. Работим здраво от няколко години за успеха си и съм убеден, че той ще дойде. На върха сме във Висшата лига, а сега стигнахме и четвъртфинал в Шампионската лига. На този етап от сезона, това е отлично постижение.

Гордея се с отбора си, показахме силен характер."

Английските медии наричат вратаря Давид Рая "герой" заради двете спасени дузпи. А през сезона Артета бе критикуван за решението да го привлече от Бретфорд миналото лято, въпреки че титулярният страж Аарън Рамсдейл пази отлично преди това.

Сега Рая е номер едно, като това бе най-важният му принос за отбора през сезона дотук.