Реал (Мадрид) се нуждаеше от две дузпи и огромна доза шампионски шанс, за да се измъкне в гостуването на Реал Сосиедад, което по традиция е едно от най-трудните в испанския футбол.

Кралете спечелиха с 2:0. Резултат, до който стигнаха благодарение на две дузпи, преди които домакините нацелиха три греди.

Реал Сосиедад наистина трябва да съжалява, че не водеше поне с гол срещу шампиона, защото игра добре и имаше своите възможности, но на три пъти гредите спираха храбрите баски.

Първата бе нацелена от Лука Сучич с мощен шут, разтресъл напречната греда. Малко след това Омар Садик се възползва от грешката при изнасянето на Реал и също пробва мощен шут, но и той се спря в горната греда.

А в самото начало на второто полувреме Садик подаде към Сучич, като хърватинът успя да преодолее Тибо Куртоа, но ударът му този път се спря в страничната греда.

Трета за домакините и втора на сметката на Лука Сучич.

А когато твой съперник е Реал (Мадрид), подобни пропуски биват наказвани като макар с огромна доза късмет и два наказателни удара, шампионите все пак изкопчиха този така ценен успех.

Първият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле на домакините, като с изпълнението се нагърби Винисиус, който отбеляза за 1:0.

Това се случи в 58-ата минута, а в 75-ата ВАР се намеси, за да подскаже за потенциален наказателен удар при една не толкова категорична ситуация, в която обаче реферът реши да посочи бялата точка.

Този път топката взе Килиан Мбапе, който вкара за 2:0 и с това на практика реши всичко в тази среща в Сан Себастиан.