Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 във втория мач от неделната програма на родното футболно първенство. Ако "канарчетата" бяха победили столичния си съперник днес, те щяха да се изкачат до шестото място във временното класиране, но към момента остават девети с 38 точки.

Гостите пък са седми с една повече и продължават да търсят първата си победа през пролетния полусезон. Днес тимът бе воден от Валентин Илиев, който наследи Николай Панайотов и за втори път в кариерата си застава начело на основания преди по-малко от десетилетие тим.

Пловдивчани бяха по-близо до попадение - най-чистата голова възможност пред тях се откри в 72-ата минута, когато Мохамед Брахими нацели гредата с диагонален удар.

Реално преди тази ситуация възможностите и пред двете врати липсваха, а във финалните двадесетина минути и двата отбора се сетиха, че трябва да атакуват, но така и не съумяха да отбележат.

В добавеното време домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.