Шампионът Лудогорец марширува към защитата на титлата в родното първенство. Разградчани записаха десетата си поредна победа, след като в неделната вечер в Благоевград сразиха местния Пирин с 2:0 на стадион "Христо Ботев".

Последната шампионатна загуба на "орлите" беше толкова отдавна, че вероятно дори са я забравили - на 27 ноември 2023 година у дома срещу Славия.

"Орлетата" пък приключиха серията си от пет последователни мача без загуба, но пък отново показаха борбения си дух, като не се свеняха да атакуват далеч по-именития си съперник и да търсят гол.

И реално футболист на Пирин отбеляза такъв, но за съжаление на феновете по трибуните и съотборниците си - в собствената си врата. Най-опитният в състава, дългогодишният национал Николай Бодуров, заби топката в мрежата на своя тим по куриозен начин в 58-ата минута.

Бившият играч на Фулъм и Мидтиланд опита да изчисти на метър от голлинията, но не нацели топката добре и така даде на Лудогорец аванс от 1:0 малко преди да са минали 60 минути.

Педро Нареси узакони успеха на гостите с втори гол - 2:0 в 73-ата минута, а отвъд това най-интересното друго нещо, случило се в Благоевград, бе прекъсването в началото на мача, когато местните фенове запалиха множество димки.

Лудогорец е лидер с 66 точки - 6 повече от втория ЦСКА, както и мач по-малко.