Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в много интересен двубой в квартал Лаута от последния 30-и кръг на редовния сезон в efbet Лига.

"Червените" имаха последен шанс да се класират за първата шестица преди разделянето на шампионата и щяха да го направят при успех, но не го постигнаха.

Все пак възпитаниците на Валентин Илиев ще се борят за седмото място, което дава право на участие на бараж за Европа. Засега тимът го заема с 43 точки, но по-късно днес може да бъде изместен от Ботев (Пловдив). Шести пък със сигурност е Крумовград, който вече не може да бъде изместен.

Локомотив продължава силния пролетен дял на първенството, като не губи четвърти пореден мач. Играчите на Александър Томаш са четвърти с 55 точки, като битката до края на сезона ще е за тази позиция заедно с Левски, който има една точка по-малко.

Снимка: БТА

ЦСКА 1948 беше пълен господар през първото полувреме и направи твърде много пропуски. Още във втората минута Бирсент Карагерен изпусна от воле, а в 18-ата Кристиян Томов отрази удар с глава на Емил Ценов. В 24-ата пък Талис удари греда с шут в близкия ъгъл. Най-големият пропуск бе пред Карагерен в 32-ата минута, когато той финтира вратаря и стреля по земя, но пред гол линията Тодор Павлов изчисти.

През втората част Карагерен отново изпусна сам срещу вратаря Томов, като този път стражът спаси.

И както често се случва, другият отбор поведе в резултата. В 53-ата минута капитанът Димитър Илиев подаде на младия Тодор Павлов, който по великолепен начин вкара първия си гол в професионалния футбол. Любопитно е, че илиев дебютира за Локо през 2004 година, същата, в която Павлов се ражда.

Снимка: БТА

Локо можеше да направи 2:0 малко по-късно, но Мичи Нтело удари греда след пас на Оливер Камдем.

ЦСКА 1948 стигна до изравнителен гол в 59-ата минута, като Хорхе Сегура направи груба грешка и Карагерен се възползва. Бившият играч на Локо беше бурно аплодиран от домакинските фенове както при попадението срещу техния отбор, така и при смяната след няколко минути.

До края Локомотив беше по-активният отбор и най-големият пропуск за тях направи грешникът Сегура в 62-ата минута.