Локомотив (София) още веднъж през този сезон не пропусна да покаже, че има най-слабата защита в българския професионален футбол, отстъпвайки с 0:4 на домакинството си на Ботев (Пловдив).

Двубоят от последния 30-и кръг на редовния сезон в efbet Лига се игра под приливен дъжд, но имаше и такъв от голове във вратата на "железничарите", които може да са много повече.

С тази победа Ботев се изравни с шестия Крумовград с по 44 точки, но не успява да се намести в топ 6 заради по-лошия актив с директните двубои с новака. "Канарчетата" изпревариха ЦСКА 1948 за седмото място и двата тима заедно с Арда ще се борят за седмото място в края, което дава право на участие за плейоф в евротурнирите.

За Локомотив това е поредна загуба с голям резултат през този сезон и тимът на Данило Дончич е 14-и с 28 точки. Твърде вероятно е това да бе последният мач за наставника начело.

Снимка: Bulphoto

Ботев поведе в с попадение на Уме Емануел в 19-ата минута след асистенция на Константинос Балоянис.

Уме вкара вторяи си гол в 42-ата минута, реализирайки сам срещу вратаря, като този път пасът дойде от Джеймс Ето'о.

Третият и четвъртият гол за Ботев бяха истински украшения, и двете дело на Дилан Мертенс. Белгиецът вкара за 3:0 в 65-ата минута с туповен изстрел, който разтресе напречната греда преди да влети в мрежата.

При четвъртото попадение най-явно се видяха проблемите за Локомотив, като Мертенс навърза 4-5 защитници преди да стреля в ъгъла и да оформи крайния резултат.  Най-любопитният кадър в мача бе радостта след гола, при която Ивелин Попов свали стъклото на клубния автобус, откъдето гледаше двубоя.