ЦСКА постигна успех с 2:0 над Берое в мач от плейофната фаза на Първа лига.

Победата изравни "червените" на първата позиция с отбора на Лудогорец, който обаче е с мач по-малко.

Берое пък продължи с колебливото си представяне и вече шест мача няма победа.

Успехът за ЦСКА не дойде никак лесно. Мачът на "Българска армия" бе доста нервен, с малко футбол и преобладаващи нарушения.

Двата тима си отправиха осем удара, но за сметка на това извършиха 51 нарушения и си изкараха 10 картона.

Снимка: Bulphoto

ЦСКА успя да открие още в 13-ата минута, когато получи дузпа в своя полза.

Евандро, който изненадващо водеше "червената" атака нахлу в наказателното поле. Естонецът Никита Баранов сложи ръка на рамото му, а бразилският нападател само това и чакаше, падна на земята, а съдията посочи бялата точка.

Потърпевшият се нагърби с изпълнението и бе точен за 1:0.

До края на първата част, няколко колебания в двете отбрани можеха да доведат до гол, но това така и не се случи.

През втората част Берое опита по-сериозно да затрудни "червените". Старозагорци прилагаха висока преса и опитваха да изравнят, но това откриваше пространства в отбраната им.

Рафаел Енрике и влезлият от пейката Али Соу има нелоши ситуации, но пропуснаха.

Берое успя да стигне до гол чрез Мартин Камбуров, но той бе правилно отменен заради засада.

В заключителните минути на мача, гостите трябваше да останат в намален състав, защото Владимир Гаджев получи травма, а смените на Александър Томаш бяха изчерпани.

Това сякаш обезвери старозагорци, които изцяло дадоха инициативата на ЦСКА.

"Червените" се възползваха отлично от получилата се ситуация и след отлична комбинация, Кристиян Малинов оформи крайното 2:0.