ЦСКА победи Хебър с 4:0 в среща от 14-ия кръг на Първа лига и постигна осми пореден успех на "Българска Армия" в шампионатни двубои.

"Червените" имаха повод да празнуват след два гола на Дюкенс Назон и още два на Брайън Морено, като те донесоха трите точки в първи мач между тези два отбора от 21 години.

Последният им сблъсък завърши с успех 9:2 за "червените", като две от тези попадения тогава вкара сегашният наставник на тима от Пазарджик Владимир Манчев. Днес бившият нападател нямаше много поводи да е доволен от възпитаниците си.

С този успех ЦСКА се изкачи поне за ден на върха в класирането с 28 точки, на една пред ЦСКА 1948, който утре приема Спартак Варна в Бистрица. Хебър се върна към загубите след изненадващата победа на Локомотив София в миналия кръг и е на 13-а позиция с 10 точки.

Снимка: БТА

"Червените" играха посредствено и не създаваха почти нищо пред вратата на съперника, но въпреки това дочакаха момента си в 32-ата минута. Случи се изключително груба грешка на вратаря Хадим Ндиайе, който подари топката на Марселиньо Кареасо. Това доведе до възможност за Дюкенс Назон, който вкара от лесна позиция. Французинът отбеляза във втори поредни домакински мач на ЦСКА след този над Пирин и всичките му четири гола са на "Българска Армия". Другите два бяха срещу Македония Гьорче Петров и Берое.

Изглеждаше, че интригата в мача бива убита в 42-ата минута, когато Джоната Линдсет отне топката и подаде на Назон, а той даде прекрасна асистенция на Жираир Шагоян. Арменецът показа завидна скорост и реализира сам срещу вратаря, но попадението бе отменено след разглеждане с ВАР - фаул на Линдсет.

Системата обаче нямаше за какво да се намесвав 56-ата минута, когато французинът Назон се разпиза втори път. 28-годишният нападател успя да залъже трима бранители на Хебър и да стреля точно по земя от границата на наказателното поле - 2:0.

Снимка: БТА

В 61-ата минута резервата Брайън Морено направи резултата класически. Високата преса на "червените" притесни Пламен Крумов, който сгреши и загуби топката, за даде възможност на колумбиеца да стреля силно и да отбележи. Това бе петият му гол за ЦСКА след тези срещу Локомотив София, Берое, Септември и Пирин.

Настроението за "червените" продължи да е приповдигнато и в 71-ата минута падна четвъртият гол. Негов автор отново бе Морено, който след като получи топката не се притесни от присъствието на петима противникови играчи около него и стреля качествено в далечния ъгъл. Малко по-късно авторът на две асистенции в мача Марселиньо можеше да се разпише в дебюта си, но изпусна чиста голова ситуация сам срещу вратаря.

Вечерта за гостите стана още по-неприятна в 77-ата минута, когато Алехандро Серано бе изгонен с директен червен картон, след като неумишлено, но много грубо влезе в краката на Морено с бутоните напред.