ЦСКА победи с 1:0 косовския Гиляни в последната си контрола преди старта на новия сезон, а мачът бе и представяне на отбора пред феновете.

В един от най-горещите дни на годината в София, няколко хиляди все пак дойдоха на Националния стадион, за да подкрепят "червените" и новия им треньор Томислав Стипич.

Единственото попадание дойде в 58-ата минута от дузпа. Вкара го Тобиас Хайнц. Тримата норвежци - Хайнц, Улаус Скаршем и Джонатан Линдсет, започнаха сред 11-те в стартовия състав, където личаха имената само на две нови попълнения: Иван Дюлгеров (вратар) и Лумбард Делова (защитник).

Преди двубоя фенове и играчи сведоха глави с минута мълчание за Илия Вълов - големия вратар на отбора от края на 80-те и началото на 90-те години. Бившият национал си отиде в събота.

Имаше аплаузи и поздравления за Димитър Пенев, легендарната фигура в историята на ЦСКА и българския футбол, който пък навърши 79 години в петък.

А трибуните аплодираха и оказаха подкрепа и за 19-годишния талант на отбора Илиан Антонов, който по-рано през тази седмица съобщи новината, че се бори с онкозаболяване.

Стартът на шампионата е в събота срещу Лудогорец в Разград.