ЦСКА официално представи отбора си за пролетния дял на първенството, а това се случи с контрола срещу втородивизионния Септември, играна на базата на "червените" в Панчарево.

А представянето премина успешно, защото ЦСКА спечели с 1:0 сблъсъка, в който най-голям интерес за феновете предизвика завръщането на терена на техния любимец Фернандо Каранга.

Бразилецът така и не записа минути по време на подготовката в Турция, но днес стартира от първата минута и остана почти час на терена, като дори вкара и гол.

Попадението обаче бе отменено заради нарушение срещу вратяря Шейтанов, а до края на първата част реферите отмениха нов гол на ЦСКА, този път заради засада на Фаетон.

Първата част завърши при нулево реми, но малко след подновяването на играта Християн Петров с глава прати топката във вратата след центриране от корнер, а това се оказа и единственият гол в тази проверка.

За ЦСКА сезонът се подновява следващата седмица, с домакинство срещу Ботев (Враца) на стадион "Васил Левски".

След последния съдийски сигнал Нестор Ел Маестро заяви:

"Смятам, че контролирахме мача от началото до края. Не бяхме достатъчно ефективни, но създадохме много ситуации. Цялостно съм доволен от двубоя.

Надявам се, че ще сме на 100%. Следващата седмица е състезателна и се надявам, че сме добре подготвени за нея. Доволен съм от състава, който имаме.

ернандо Каранга не е в оптимална форма, но сме щастливи с неговия прогрес, защото той работи много здраво. адявам се да бъде една от опциите за нас през следващата седмица".