Манчестър Сити със сигурност не изигра един от силните си мачове, но все пак стори нужното, за да продължи успешно похода си към поредна титла от Висшата лига.

"Гражданите" победиха Евертън с 2:0 у дома, я това се случи с два гола от два точни удара за целия мач.

Независимо в какво състояние се намират, "карамелите" винаги са били изключително неудобен съперник за Сити, а това се затвърди и в днешния съботен следобед.

Манчестър Сити игра доста неубедително, най-вече що се отнася до създаването на голови ситуации, защото владението на топката по стар обичай бе в категорично в полза на тима на Пеп Гуардиола.

Но Сити така и не намираше път към вратата на гостите до 71-ата минута, когато трябваше да се намесва Ерлинг Холанд с първия си гол след контузията.

Норвежецът не се бе разписвал от края на ноември, а с мощно воле след корнер той не остави шанс на стража на гостите и Сити поведе с 1:0.

Странно или, именно това бе първият точен удар за "гражданите" в мача, а минутата бе 71-а.

Снимка: Getty images

А Хааланд показа, че бързо навлиза във форма след травмата, защото пет минути преди края на срещата той реши всичко с втория си гол, паднал след втория точен удар за Сити в мача.

Една добре позната комбинация - Де Бройне подаде към Холанд, който се разписа за 2:0 и донесе така ценния за Манчестър Сити успех.

Така макар и за около два часа, Манчестър Сити поведе класирането с 52 точки, една пред Ливърпул и три пред Арсенал.

Това е ситуацията при равен брой изиграни мачове - по 23, но тъй като Сити изостава с един двубой, тепърва Ливърпул и Арсенал ще играят мачовете си от кръга във Висшата лига и вероятно временно ще изместят шампионите от върха.