ЦСКА допусна унизителна загуба с 0:4 от Академия Пандев, която се игра в Анталия. В първата си проверка по-рано през деня "армейците" се наложиха с 5:1 над Шахтьор Караганда.

От първата минута за отбора на Стойчо Младенов стартира 17-годишният босненски бранител Харад Каламуич. Той кара пробен период при "червените".

ЦСКА създаде първата добра възможност в 12-ата минута, когато Маурисио Гарсес направи добър пробив, който завърши с техничен удар над напречната греда.

Академия Пандев откри резултата в 33-ата минута, когато Томас Лам бе преодолян по елементарен начин от противников състезател и последва пас към Сашко Пандев в наказателното поле. Нападателят с прехвърлящ удар не остави шансове на Димитър Евтимов.

В края на полувремето Калоян Кръстев бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава премина встрани от целта.

Осем минути след подновяването на играта Академия Пандев стигна до втори гол. Бакар получи пас на границата на наказателното поле и с премерен удар не остави шансове на Евтимов.

Тимът от Република Северна Македония продължи със силната си игра и в 69-ата минута Ивановски покачи на 3:0.

Само три минути по-късно Георгиев покачи на 4:0 за Академия Пандев, след като защитата на ЦСКА вече нямаше никакви съпротивителни сили.

До края на срещата само добрите намеси на Димитър Евтимов спасиха "червените" от още по-срамно поражение.

Стартов състав на ЦСКА: Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 29. Томас Лам, 16. Асен Дончев, 23. Харад Каламуич, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 22. Георги Чорбаджийски, 7. Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсес, 14. Калоян Кръстев