ЦСКА спечели третата си контрола от зимната си подготовка в Турция. "Червените" се наложиха с 2:0 над словашкия Тренчин. И двата гола паднаха пред второто полувреме на срещата.

Първо в 53-ата минута Тобиас Хайнц с удар по земя от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на противника, а в 85-ата минута Дюкенс Назон оформи крайното 2:0 след удар между трима бранители на съпенрика.

Следващата контрола на ЦСКА на турска земя е срещу Бохемианс Прага на 3 февруари. В предишните си две проверки футболистите на Нестор Ел Маестро отстъпиха от Корона Киелце (Полша) - 0:2 и Трактор (Иран) - 0:1.

Заради натрупана умора почивка бе дадена на Димитър Евтимов, Юрген Матай, Иван Турицов и Марселино Кареасо, а новото попълнение Фернандо Каранга също не взе участие в срещата.

В първите минути на проверката "армейците" държаха инициативата и удари на Майкъл Естрада и Матиас Фаетон бяха отразени от Кукучка.

Словаците отговориха с добри възможности, които бяха пропилени от Матуш Кмет и Нйегош Купусович.

В 35-ата минута Купусович отне топката след слаба изява на Енес Махмутович и стреля веднага, но кълбото се отби от напречната греда.

На почивката за ЦСКА се появи нападателят Дюкенс Назон, чийто трансфер в кипърския Пафос не се осъществи.

В 52-ата минута гол на Тренчин бе отменен поради засада, а секунди по-късно Тобиас Хайнц даде аванс на ЦСКА. Норвежецът се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Пет минути преди края на срещата Дюкенс Назон реализира второ попадение за "червените" за крайното 2:0.

Стартов състав на ЦСКА: Густаво Бусато, Тибо Вион, Енес Махмутович, Християн Петров, Сейни Санянг, Амос Юга, Тобиас Хайнц, Джонатан Линдсет, Улаус Скаршем, Майкъл Естрада, Матиас Фаетон.

Резерви: Марин Орлинов, Мено Кох, Станислав Шопов, Лазар Туферджич, Емануел Шакич, Мартин Стойчев, Илиан Антонов, Георги Чорбаджийски, Марк-Емилио Папазов, Данило Асприля, Дюкенс Назон.