ЦСКА постигна класическа победа 3:0 над третодивизионния Вихрен (Сандански) на своя стадион "Българска армия".

Двубоят бе официално представяне на състава, с който "червените" ще играят през новата кампания. Около 3000 зрители, заели места в сектор "А" на стадион Българска армия, аплодираха играчите, а накрая бяха приветствани и легендарните Димитър Пенев и Люпко Петрович, които изпълняват ролята на консултанти на треньора Добромир Митов.

Феновете посрещнаха радушно новите попълнения Тони Уот, Денис Давидов, Петър Занев, Греъм Кери, Диего Фабрини, Нуно Томаш и Густаво Бусато.

ЦСКА започна контролата в следния състав: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Нуно Томаш, Пламен Гълъбов, Жеферсон Телес, Кристиян Малинов, Жанио Бикел, Денис Давидов, Греъм Кери, Митко Митков, Тони Уот.

"Червените" поведоха с гол на Греъм Кери, който реализира след остро центриране от фаул в 28-а минута. Топката премина през куп от играчи и влезе в мрежата за 1:0.

Този резултат се запази до края на първото полувреме. След почивката в игра се появиха някои от титулярите от миналия сезон като Али Соу и Рубен Пинто и именно те двамата реализираха по един гол за крайното 3:0. Соу направи непростим пропуск в началото на втората част, но в 53-а минута реализира след центриране от ляво за 2:0.

В 83-а минута Пинто направи 3:0 с удар пред дъгата на наказателното поле.

ЦСКА ще изиграе първия си официален мач през новия сезон във вторник в първи двубой от турнира Лига Европа срещу черногорския Титоград.