ЦСКА вдигна сериозно оборотите в последната си контрола от лагера на тима в Турция, но отново не успя да зарадва феновете си с победа.

"Червените" направиха зрелищно 3:3 с казахстанския Шахтьор (Караганди) в двубой с няколко обрата.

Това бе шестата и последна проверка за "червените" в южната ни съседка. А равносметката за ЦСКА е две загуби, три равенства и една победа.

През първото полувреме единственият гол бе на Максим Галкин и така Шахтьор се оттегли с аванс на почивката. През втората част ЦСКА успя да поведе с 2:1 след попадения на Дюкенс Назон (в 62 минута от дузпа) и Джонатан Линдсет (71). След това обаче Роман Муртазаев изравни, а автогол на Амос Юга в 84 минута даде отново преднина за Шахтьор. Буквално в последната минута пък Дауда Бамба се разписа за ЦСКА, оформяйки крайния резултат - 3:3.

Двубоят бе първи като титуляр за новото попълнение на "армейците" Тобиас Хайнц, който записа на сметката си две асистенции. Четвърт час преди края на срещата пък Тибо Вион бе изгонен с втори жълт картон, но на негово място се появи Дауда Бамба, който след това вкара и последния гол в мача.

След мача ЦСКА, който е лидер в Първа лига с точка преднина пред Лудогорец, се прибира в България, а последната контрола преди подновяването на сезона ще е на 5 февруари срещу Пирин.